След извънредно натоварен ден Григор Димитров приключи участието си в тенис турнира в Мелбърн, предшестващ Australian Open. Българинът загуби с 5:7, 2:6 от французина Корентен Муте в четвъртфиналите.

Двубоят се изигра минути след края на мача на Димитров с Алексей Попирин от Австралия.

Българинът започна добре, като поведе с 4:1. Най-напред се спаси на свой сервис от 0:40, а след това направи пробив. Впоследствие Муте взе инициативата и спечели шест от седем гейма до края на сета, за да стигне до 7:5.

Във втората част французинът продължи уверено и с два пробива поведе с 5:1. Димитров успя да вземе още един гейм, но след това Муте приключи срещата с гейм на нула.

Вниманието на българина вече е насочено към двубоя му с Марин Чилич от първия кръг на Australian open.