Рафаел Надал продължава участието си на Australian Open и се класира за втората седмица, като победи Камерън Нори със 7:5, 6:2, 7:5 в мач от третия кръг. Световният №2 се нуждаеше от 2.15 часа, за да спре съпротивата на левичаря от Великобритания.

Надал имаше проблеми в първия сет, но след това подобри играта си.

"Целият мач беше много труден, съперникът му заслужи да бъде на това място в турнира. Не успях да се възползвам от всички ситуации, които ми се откриха. В края на крайщата съм щастлив и се радвам, че напредвам", каза испанецът.

В следващия кръг Надал ще играе с Фабио Фонини, който победи представителя на домакините Алекс Де Минор.

Напред в турнира продължават още четвъртият в света Даниил Медведев, шестият Стефанос Циципас и осмият Андрей Рубльов. Интересен беше мачът на Медведев, който поведе с 2:0 сета, но трябваше да играе общо пет. Това ядоса треньора му, който напусна корта преди последния сет.

Десетият Матео Беретини надви Карен Хачанов в три тайбрека, но получи контузия.

При дамите световната №1 Ашли Барти също продължава напред в турнира, но изненадата дойде от отпадането на Каролина Плишкова. Чехкинят, която е шест в ранглистата, загуби в два сета от своята сънародничка Каролина Мухова.