Световният №1 Новак Джокович се класира на полуфинал на Australian Open след победа над Александър Зверев в четири сета - 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6). Сърбинът изглеждаше много по-добре след контузията, която получи по-рано в турнира, а неговият съперник имаше проблем в коремната област.

Двубоят продължи 3 часа и 34 минути, като предложи страхотна битка между двамата. Нервите също взеха връх, като Джокович счупи една ракета, а Зверев правеше грешки в моменти, когато водеше играта.

Джокович постигна шести успех в осмия си мач със Зверев и пети пореден. Германецът продължи да бъде без победа над играч от топ 10 в турнирите от Големия шлем.

"Трябваше да настройвам играта си в движение, въпреки че направих добра загрявка. Имаше много ключови моменти в мача, като до последния удар мачът можеше да бъде спечелен и от двамата. Трябва да поздравя Саша за битката, която направихме", каза Джокович след срещата.

В полуфиналите осемкратният шампион ще срещне Аслан Карацев, който отстрани Григор Димитров.

С невероятните 23 аса Джокович успя да се измъкне. Зверев направи с два аса по-малко, а двамата тенисисти записаха по пет двойни грешки. Джокович имаше повече непредизвикани грешки от уинъри - 56 срещу 48.

При дамите стана ясен полуфиналът в долната част на схемата, където ще се срещнат Серена Уилямс и Наоми Осака. Японката се справи със Су-Уей Сие за едва 68 минути - 6:2, 6:2 и стигна втори полуфинал в Мелбърн.

Уилямс, която преследва 24-а титла от Шлемам, беше безапелационна срещу втората в света Симона Халеп и спечели с 6:3, 6:3 след час и 23 минути. Американката изравни Роджър Федерер по победи в Големия шлем, като двамата са спечелили по 362 срещи.