Капитанът на Турция Емре Бельозоглу няма да играе в полуфинала на Евро 2008 с Германия днес. Защитникът има травма в подколенното сухожилие от мача с Португалия. „Емре няма да играе с Германия”, заяви селекционерът на Турция Фатих Терим на пресконференцията преди мача. Той допълни, че полузащитникът Тюмер Метин може да играе не повече от 30 минути срещу немците. Турция разполага само с 13 полеви играчи за двубоя. Вратарят Волкан Демирел няма да вземе участие, след като УЕФА не намали наказанието му от две срещи заради червения картон за удар без топка в мача с Чехия в груповата фаза. Турция бе без шест свои футболисти при победата с 3:1 след изпълнение на дузпи срещу Хърватия в четвъртфинала, като загуби още три – Тунчай Санлъ, Арда Туран и Емре Ашък, заради натрупани картони. Нападателят Нихат Кахвечи пък получи контузия. Емре Гюнгьор (прасец) е аут до края на турнира, докато Сервет Четин (бедро и коляно) може да се възстановят за мача на „Санкт Якоб Парк”. Дефанзивният халф Мехмет Аурелио се завръща след наказание от един мач. В отбора на Германия няма проблеми с контузени и наказани футболисти. Дори полузащитникът Торстен Фрингс може да вземе участие, въпреки счупеното си ребро. Двубоят Германия – Турция е днес от 21,45 часа в Базел.