"Барселона" взе психологическо предимство в дуела със "Севиля" преди реванша за Купата на Краля. Каталунците победиха с 2:0 в мач, който изправи един срещу друг третия и четвъртия в Ла Лига.

Тимът на Роналд Куман вкара по едни гол през двете полувремена. Усман Дембеле даде преднина на "Барселона" след подаване на Лионел Меси, а по-късно аржентинецът също се разписа. Той вече има 30 гола срещу "Севиля" в първенството, като това е съперникът, срещу който Меси е вкарвал най-много пъти.

В сряда (3 март) двата отбора ще се срещнат отново. "Барселона" ще приеме "Севиля" във втория мач от полуфиналите за купата, като каталунците са притиснати до стената след загубата с 0:2 в първия двубой.

С успеха испанският гранд събра 53 точки и се доближи на две от водача "Атлетико" (Мадрид), който обаче е с два мача по-малко.