"Челси" и "Байерн" (Мюнхен) допълниха четвъртфиналистите в Шампионската лига, след като постингаха нови победи, за да се класират сред осемте най-добри тима в турнира. Двата тима продължиха с увереното си представяне и не допуснаха изненада срещу "Атлетико" (Мадрид) и "Лацио".

В Лондон сините се наложиха над "Атлетико" с 2:0. Хаким Зиеш откри в 34-ата минута, а в добавеното време на двубоя се разписа и Емерсон. Сините продължават напред с общ резултат 3:0.

По този начин "Челси" успя да прескочи осминафиналната фаза за пръв път от сезон 2013-14. В последните си три участия сините отпадаха на тази фаза. Съставът от Лондон продължава да впечатлява и още няма загуба при новия си треньор Томас Тухел.

Европейският шампион "Байерн" също взе втори пореден успех - 2:1 над римските "орли". Баварците продължават с общ резултат 6:2. Роберт Левандовски от дузпа в 33-ата и Чупо-Мотинг в 73-ата минута бяха точни за "Байерн", а за "Лацио" се разписа Марко Пароло осем минути преди края.

За "Байерн" участието на четвъртфинал е девето в последните 10 сезона.

С победите си "Челси" и "Байерн" попълниха четвъртфиналистите в турнира. Те се присъединяват към ПСЖ, "Ливърпул", "Манчестър сити", "Реал" (Мадрид), "Порто" и "Борусия" (Дортмунд), а жребият за следващата фаза е в петък.

По-чаканият от двата мача беше в Лондон, където "Челси" имаше аванс от само един гол след успеха си в първата среща. "Атлетико" започна предпазливо и нямаше толкова положения, въпреки опитите си да пресира. В 26-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, когато Яник Караско падна в наказателното поле.

"Челси" нанесе своя удар в 34-ата минута при отлична контраатака. Тимо Вернер напредна отляво, намери Зиеш в наказателното поле и мароканецът не сгреши - 1:0.

След паузата "Атлетико" потърси промяна, но "Челси" умело владееше топката, ограничи своите гости и показа ефективна игра. Тимът на Томас Тухел получи предимство да бъде и с човек повече, когато Стефан Савич беше изгонен осем минути преди края. Бранителят получи червен картон заради удар без топка срещу Антонио Рюдигер при корнер.

В добавеното време на срещата при нова контраатака резервите Пулишич и Емерсон комбинираха, а бразилецът се разписа.