Григор Димитров стигна четвъртфиналите на турнира от сериите "АТП 500" в Акапулко. Българинът се наложи с 6:4, 6:2 срещу сърбина Миомир Кецманович след малко по-малко от час и половина игра.

Следващият му съперник ще е вдъхновеният Лоренцо Музети. 19-годишният италианец, който е 120-и в света, вече отстрани Диего Шварцман и Франсис Тиафо.

До момента Димитров няма мачове с Мусети.

Българинът допусна ранен пробив срещу Кецманович, след което се вдигна и с четири поредни спечелени гейма поведе с 4:1. Когато сервираше за победата в сета обаче, той беше пробит отново и сърбинът получи възможност да изравни.

Димитров прояви воля и след силен гейм стигна до 6:4.

Вторият сет беше по-убедителен за него. Той отново поведе с 4:1, а в седмия гейм успя да запази преднината си от един пробив след 15:40. Веднага след това с пробив Димитров сложи край на мача.