Световният №1 Новак Джокович отпадна от "Мастърс" турнира в Монте Карло след загуба в два сета от Даниел Еванс - 4:6, 5:7. Мачът продължи 2.08 часа, а сърбинът не игра на висота.

Загубата е първа за сезона за Джокович, който за шести път в кариерата си стартира със серия от 10 поредни победи.

Срещу Еванс световният №1 беше пробит пет пъти. Той допусна четири двойни грешки и вкара само 57% първи сервис, при който взе само 21 от разиграните 37 точки. Срещу него Еванс беше много стабилен, предпази се от грешки и игра на високо ниво.

Мачът започна със серия от 3:0 за Еванс, който след това допусна лек срив, за да се стигне до 4:4. Все пак в края на сета британецът проби още веднъж, за да спечели с 6:4. Във втората част Джокович поведе с 3:0, но не успя да задържи това ниво. Еванс изравни при 3:3, а решителният гейм беше 11-ият, в който британецът взе подаването на Джокович.

Това беше и първи мач между двамата.

В следващия кръг Еванс ще срещне Давид Гофен, който постигна чиста победа над петия поставен Александър Зверев.