"Манчестър сити" спечели Купата на лигата за четвърта поредна година. "Гражданите" се наложиха с 1:0 срещу "Тотнъм" във финала.

Воденият от Хосеп Гуардиола отбор имаше голямо превъзходство, но трябваше да чака до последните минути, за да поведе. Победния гол на "Уембли" вкара Аймерик Лапорт в 82-ата минута, когато засече центриране на Кевин де Бройне от фаул.

"Тотнъм", който преди по-малко от седмица уволни мениджъра си Жозе Моуриньо, завърши със само един точен удар.

"Манчестър сити" се изравни с рекордьора "Ливърпул", като двата отбора вече са на върха в класацията с по осем спечелени отличия за Купата на лигата.

"Гражданите" се надяваха да вземат четири купи през сезона, но бяха отстранени от "Челси" в полуфиналите за Купата на Англия. Отборът е убедителен водач във Висшата лига, а в сряда играе с ПСЖ в първи мач от полуфиналите в Шампионската лига.