Рафаел Надал стана шампион в Барселона за 12-и път. Испанецът стъпи на върха след победа с 6:4, 6:7 (6), 7:5 срещу Стефанос Циципас.

Двамата изиграха зрелищен финал, който напомни много на мача им в четвъртфиналите на Australian Open. За разлика от тогава сега Краля на клея излезе победител.

Зрителите видяха вълнуващо съревнование и спасяване на точки за спечелване на мача.

Циципас пръв проби в мача, но Надал отвърна и със силна серия направи обрат, за да вземе първия сет. Вторият сет имаше сходен развой, но в края му при възможността за втори пробив испанецът изпусна два мачбола. Впоследствие гръцкият тенисист спечели тайбрека и изравни.

Двамата изиграха много оспорван трети сет, който вървеше без пробиви. В десетия гейм Циципас стигна до точка за спечелване на титлата, но Надал се защити. След това испанецът проби и успя да победи.