"Виляреал" отстрани "Арсенал" и се класира за финала в Лига Европа. Двата отбора завършиха 0:0 в реванша, като испанският отбор продължава напред след успеха с 2:1 в първия мач.

Тимът на Унай Емери осуети възможността всички финалисти в Шампионската лига и Лига Европа да са от Англия.

Във финала на 26 май "Виляреал" ще срещне "Манчестър юнайтед". "Червените дяволи" загубиха с 2:3 от "Рома", но продължават напред с общ резултат 8:5.

След слабо първо полувреме "Арсенал" натисна през втората част. Тимът на Микел Артета беше близо до отбелязване на важния гол, но липсваше точност в завършващата фаза. Два пъти удари на Пиер-Емерик Обамеянг се отбиха в гредите.

По същото време в Рим Единсон Кавани отново беше във вихъра си. Уругвайският нападател вкара два гола във вратата на "Рома" в мач, обезсмислен като интрига след победата с 6:2 за "Юнайтед" на "Олд трафорд".

Все пак италианският отбор стигна до успеха в реванша след попадения на Един Джеко, Брайън Кристанте и автогол на Алекс Телеш.