Със слаба игра, загуба и два червени картона премина празникът на "Лудогорец" послучай десетата поредна титла. Тимът от Разград отстъпи с 1:2 на своя стадион срещу "Локомотив" (Пловдив), като допусна и обрат. Двубоят е първият за "Лудогорец" след предсрочното спечелване на титлата.

Това е и първа загуба на "Лудогорец" в Разград от близо три години в мач за първенство. За последно именно "Лудогорец" беше надвил шампионите.

Домакините откриха в 15-ата минута с гол на Бернард Текпетей, но с попадения на Георги Минчев в 17-ата и Димитър Илиев в 32-ата от дузпа, "Локомотив" обърна".

След паузата "Лудогорец" остана с девет души заради червени картони на Елвис Ману и Каули Оливейра. Първият беше изгонен в 61-ата, а вторият в 81-ата минута.

Срещата беше пред сериозен брой публика в Разград, а ръководството на шампионите покани бившите си треньори, извели състава до титлата, да присъстват. След края на двубоя "Лудгорец" организира и концерт с Горан Брегович и българската изпълнителка Галена.