Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Българинът загуби с 3:6 6:7 (2) от квалификанта Алехандро Давидович Фокина.

Това е второто ранно отпадане за него за седмица, след като приключи на старта и в Мадрид.

Първият сет започна с размяна на бързи сервис геймове. Давидович Фокина използва първата възможност за пробив в мача в седмия гейм и взе преднина. Димитров стигна до шанс за мигновен отговор, но не го оползотвори. Впоследствие испанецът завърши успешно сета.

Димитров се озова във водещата позиция във втората част, след като проби и поведе с 4:2. Съперникът му обаче бързо изравни за 4:4.

В десетия гейм българинът изпусна две възможности за спечелване на сета. Давидович Фокина се защити и се стигна до тайбрек. В него Димитров взе две точки.