Григор Димитров започна с победа участието си на турнира в Женева, част от сериите АТП 250. Българският тенисист надви квалификанта от Беларус Иля Ивашка с 6:4, 6:4, а срещата продължи час и 32 минути.

Бившият №3 в света игра уверено, но сам си създаде проблеми, като във втория сет изгуби концентрация.

Следващият му съперник ще бъде Пабло Куевас от Уругвай или Артур Казо.

Димитров се насочи към турнира в швейцарския град, за да опита да натрупа форма преди участието си на "Ролан Гарос". Той се включи с "уайлд кард" от организаторите, след като беше в серия от три поредни загуби на червени кортове.

Преди този мач Димитров опусна тежко поражение от Рафаел Надал в Монте Карло, а след това записа ранни отпадания в Мадрид и Рим.

Първата част срещу Ивашка продължи 50 минути, като се движеше гейм за гейм. Все пак в края Димитров успя да пробие и поведе в сетовете.

Българският тенисист натрупа увереност и поведе с 5:0, като записа серия от седем поредни гейма на сметката си. Когато трябваше да затвори мача обаче допусна и срив. Димитров позволи на Ивашка да се върне до 5:4, пропускайки два мачбола.

В крайна сметка при третия шанс Димитров проби и се насочи към следващия кръг.