Българският национален отбор по волейбол започна със загуба участието си в Лигата на нациите. Воденият от Силвано Пранди състав отстъпи с 0:3 (25:27, 21:25, 23:25) срещу Франция.

Това беше двубоят на откриването на турнира, който се провежда в Римини, Италия.

Българите започнаха добре мача и рано взеха преднина от четири точки при 6:2. Те играха уверено и държаха предимството си почти до края на гейма, като имаха и три поредни възможности за спечелването му при 24:21. Тогава обаче се получи спад и след шест точки в последните седем разигравания Франция стигна до 27:25.

Вторият гейм беше равностоен до 8:8, след което французите натрупаха голяма преднина. Те я задържаха до края и се доближиха до победата.

Двата отбора изиграха оспорван трети гейм, в който българският състав пръв успя да поведе с три точки за 17:14 и след това за 19:16. Франция отново съумя да направи обрат в заключителните разигравания. Съперникът използва първата си възможност за спечелване на мача.

В следващите два дни България ще играе с Австралия (в 16.00 ч. в събота) и с Германия (в 14.00 ч. в неделя).