От следващия сезон "Брентфорд" ще играе във Висшата лига. Лондонският клуб заслужи място в елита на английския футбол благодарение на успех с 2:0 в плейофа срещу "Суонзи", определил последния отбор, който се изкачва от Чемпиъншип.

Мачът на милионите, както е известен двубоят, гарантира на победителя поне 170 млн. паунда в следващите три сезона. Според "Делойт" тази сума може да нарасне до 280 млн. паунда за пет сезона, ако тимът оцелее в първия си сезон във Висшата лига.

Голове на Айвън Тони от дузпа и Емилиано Маркондес изведоха "Брентфорд" до победата. За последно "пчеличките" са били част от първото ниво на английския футбол през 1947 г.

Преди година "Брентфорд" беше на крачка от класиране за Висшата лига, но загуби драматично от "Фулъм" в решителния мач. По-късно тимът продаде част от основните си футболисти - Саид Бенрама и Оли Уоткинс, но съумя да задържи нивото и отново стигна до участие в плейофа.

"Брентфорд" играе мачовете си на нов стадион с капацитет 17 250 зрители, който беше открит през септември 2020 г.