Националният отбор по футбол на България остава без победа от началото на 2021 г., след като не спечели и четвъртия си мач при новия селекционер Ясен Петров. В контролна среща срещу Словакия, играна австрийския град Рийд, завърши 1:1.

Атанас Илиев откри за България в деветата минута, а в 27-ата Ласло Бенеш изравни.

През първата част тимът на Ясен Петров направи по-добро полувреме, а след почивката се видяха повече колебания. Равенството е второ поредно за България след 0:0 със Северна Ирландия през март в световна квалификация.

Срещата със Словакия е част от трите контролни срещи, които тимът има през юни срещу участници на европейското първенство. На 5 май България ще срещне Русия в Москва, а три дни по-късно гостува на Франция в Париж.