Мъжкият национален отбор по волейбол допусна трета поредна загуба в Лигата на нациите. Българите бяха надиграни с 0:3 (26:28, 23:25, 16:25) от Канада.

Националите не успяха да оползотворят добрата си преднина в първите два гейма, докато съперникът беше на по-високо ниво във важните моменти.

В началото националите поведоха с 8:3, но впоследствие бяха настигнати бързо от канадците. Двата отбора заиграха точка за точка, а в края на гейма българите разчитаха предимно на Цветан Соколов да завършва атаките. В крайна сметка Канада измъкна първата част.

Във втория гейм националите отново взеха предимство и водеха със 17:13, но грешки позволиха на съперника да се върне. В третата част интрига нямаше, като тимът на Силвано Пранди изостана с голяма разлика още в началото.

Соколов беше най-резултатен в мача с 23 точки. Загубата е четвърта от пет мача за България в турнира.

В последния мач за седмицата националите ще срещнат Иран, като двубоят е в събота от 20.30 ч.