1260 деца се включиха в единствената по рода си образователна кампания "Гората и климатичните промени", която предназначена за ученици от първи до четвърти клас, съобщиха от пресцентъра на СИДП.
Горските педагози от Североизточното държавно предприятие (СИДП), ПП „Шуменско плато“ и Държавното горско стопанство – Шумен посетиха 12 училища в Шумен, Велики Преслав и Нови пазар. В обучението се включиха преподаватели и родители.
Пътуваща „Горичка в количка“ по забавен начин насочи вниманието на децата към причините за промени в климата, запозна ги с работата на лесовъдите в грижа за горите, както и с различните видове горски дървета и животни.
Кампанията "Гората и климатичните промени" е съвместна инициатива на Сдружение "Горичка" и Съюза на лесовъдите в България и се провежда във различни региони на страната.
Зелените уроци на колела помагат на децата да учат чрез преживяване. Мобилният павилион е направен от естествени материали и изцяло отговаря на концепцията на образователната инициатива. Екопътешествието на „Горичка с количка“ продължава към Ловно стопанство „Воден – Ири Хисар“.
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
тия не са турци, а казалбаши - по последно преброяване 3800 души в шумен. на теб какъв ти е проблема
Анонимен
По картинки са им представяни дърветата? Картинкит ли са преживяване?
Я да се покатерят на някое дърво, да си поожулят колената, да се поубодат на акация, глог и шипка! Любопитно ми е какви дървесни видове са били представяне чрез теглене на въже.
Както са се накупчили, кой какво видял, какво чул, какво рабрал?!
Анонимен
Липсва информация 1.колко са платили данъкоплатците за разходките и 2. дали ще има изходно ниво - препитване за ефективност на обучението.
Воля
Препитване може под формата на въпрос в час по биология впоследствие - кой какви растения , дървета познава , какви природни явления им влияят и помагат за развитието ... Може и въпрос кой е бил сред природата през лятото , харесва ли му , какво го е впечатлило , какво е научил ... СТИГА ДА ИМА КОЙ ДА ЗАДАВА ВЪПРОСИ !
до Воля
Има кой да задава въпросите,Воля. Не се тревожете.Не пречи поне веднъж нещо добро да ви направи впечатление.Все недоволни хора,все съвети раздават.Хайде няма нужда.
Анонимен
Като деца в начална степен ни искаха да си правим хербарий. Сега дали въобще и големите знят какво е? Ако горските педагози самите те имаха богат хербарий за многобройните растителни видове по Шуменското плато, на някои от децата наистина щяха да им се отвоеят очите за съкровищницата, която е до нас. Има даже сшециална книга на Елка Радославова за орхидеите на Шуменското плато.
Воля /до 11.06. ; 17`25/
Разбрахте ме погрешно ! Радвам се , че има кой да помага на децата да обичат и пазят природата , защото сме в нея . Имах пред вид самите родители , заети от работа , по големи деца . На времето не само хербарии , но и билки беряхме за пионерско поръчение , научавахме полезните , вредните видове , и родителите ни помагаха . Състезавахме се кой е по добър в познания .
Анонимен-кръвопиец
колко много пациенти за вадене на кърлежи в поликлиниката и спешното , браво