България победи с категоричното 3:0(26, 28, 19 ) гейма отбора на Финландия в мач от групата "С" на Световната лига по волейбол. Срещата бе първа между двата тима в групата, в която България има 5 победи и 2 загуби до момента, а скандинавците все още нямат спечелен двубой от първите си шест мача. Двубоят се игра във финландския град Тампере, а в залата отново имаше много българи, дошли да подкрепят своите фаворити. Българските национали започнаха в състав: Гайдарски, Жеков, Салпаров, Алексиев, Цветанов, Милушев, Стойков. Нашите спечелиха драматично първия гейм с 28:26. До първото техническо прекъсване срещата вървеше точка за точка, а финландците успяха да дръпнат с 11:8, което принуди водещия тима Владислав Тодоров да вземе прекъсване. Това подейства много мотивиращо на българите, като позволи на родните национали да поведат със 17:14, а в последствие с 19:15. Скандинавците направиха опит да обърнат гейма и бяха на път да успеят. Те изравниха до 20:20, но така и не съумяха да стигнат до възможност за решителна точка. Българите изпуснаха три сетбола, за да затворят гейма, но на четвъртия успяха. Жеков изпълни много добър сервис, който бе посрещнат лошо от домакините и за Цветанов не бе проблем да забие топката в полето им. Така "лъвовете" затвориха първата част с 28:26. Вторият гейм се разви по много идентичен начин. Играта бе изключително оспорвана, а разиграванията-драматични. Нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата с повече от 2-3 точки. Първото техническо прекъсване, обаче, дойде с преднина за домакините(8:7). Нашите направиха серия от добри изяви на блокада, а Андрей Жеков отново се изяви с отлична игра на мрежата и в изпълнението на начален удар. На втората техническа пауза трикольорите имаха вече преднина от две точки. До края на частта, играта бе изключително оспорвана. Финландия успя да поведе с 23:21 в края на гейма, а при 24:23 не можа да завърши успешно атаката, с която можеше да изравни в геймовете. Това даде огромна увереност на българите и те успяха драматично да измъкнат гейма след 30:28. Третият гейм започна с преднина за домакините, които водеха с три точки на първото техническо прекъсване. Невероятният Андрей Жеков отново имаше серия от красиви изяви, които допълнително стимулираха "лъвовете" за успех. Силни викове "Българи, юнаци!" огласяха и този двубой на нашите, които до края на частта, макар и оспорвано, надделяха над противника и затвориха частта на 19 точки, с което завършиха и мача с категоричното 3:0 гейма.