Гениалният български тенисист Григор Димитров записа най-големия успех в българския юношески тенис, спечелвайки най-престижния турнир в света “Уимбълдън” в надпреварата при младежите до 18 години. С това хасковлията записа името си като първият представител на нацията ни, триумфирал в съревнование от Големия шлем. Във финалната среща, макар и контузен, 17-годишният Григор демонстрира невероятния си талант и победи в два сета финландеца Хенри Континен. Последният демонстрира завидни умения в изпълнението на сервиса и играта на мрежата, като сервисите му прелитаха над мрежата със скорост над 200 км/час. Димитров спечели първия сет със 7-5 и втория с 6-3. Българинът сътвори истински героизъм, след като изигра мача със силни болки в дясното си рамо, но стисна зъби и надигра съперника си, който беше негов в партньор в надпреварата на двойки. Именно заради контузията в рамото Григор и Хенри не излязоха на корта във втори кръг на двойки. Днес Димитров при резултат 3-2 в негова полза, със сълзи в очите си от болка потърси помощта на физиотерапевта. След 7 минути прекъсване на играта българската суперзвезда се върна на корта и доигра мача. Двамата с Континен не допуснаха пробив до 12-ия гейм, когато финландецът загуби сервирането си след двойна грешка, а с това Димитров спечели първата част на сблъсъка. Във втория сет българинът допусна пробив в петия гейм и Континен поведе с 3-2, но радостта на финландеца не трая дълго. Още в следващия гейм Димитров върна пробива, а след това беше безапелационен и не даде гейм на опонента си до крайния успех, който дойде след 78 минути игра. Континен записа три аса срещу нито един за нашия представител, но направи 9 двойни грешки и 22 непредизвикани, което му костваше загубата в мача. Григор наследява на трона американеца Доналд Йънг, който благодарение на успеха си миналата година този сезон игра при мъжете с "уайлд кард" и отпадна в първи кръг след поражение от свой сънародник. Същото очаква догодина и Григор, който заради титлата си ще получи покана от организаторите за участие в мъжкия турнир в Лондон през 2009 г. /БГНЕС