Според министъра на икономиката Кирил Петков управлението на държавата не е кой знае каква философия и за кратък период съдбата на България може да бъде променена.
"България не е голяма - колкото два квартала на Ню Йорк - 7 милиона души. Всъщност с не много действия можем да запазим много от средствата на данъкоплатеца и да ги насочим в правилната посока. Управлението на тази държава не е някаква невероятна философия, имаме две предпоставки: да махнем корупцията, с други думи държавните служители да не крадат парите и второ - да насочим парите целево, така че да са с позитивна възвращаемост", заяви той в предаването "Панорама" по БНТ.
"Аз не знам защо държавата си прибира 50 процента от печалбата на всички държавни дружества, освен Държавната консолидационна компания, има липса на прозрачност и обществени поръчки. От днес назначаваме още един член на ДКК, надяваме се, че бордът ще го избере за изпълнителен директор", каза Петков.
Той коментира и политическата обстановка. "В момента партиите не са сигурни какво и как го правят, ние попаднахме в средата на това нещо. Ако погледнем на партиите като маркетингови компании - отзад, на много от тях, има реални икономически интереси", каза още той.
"За мен най-важното е, ако искаме да имаме по-добър сценарии, е в следващите 2 седмици, да се приеме актуализацията на бюджета, защото без това, независимо какви са политическите конфигурации, няма да имаме пари за бизнеса в следващите месеци, няма да имаме актуализация на пенсиите и няма да имаме пари за лекарите, докато се водят всички тези битки, моля ви, трябва да се актуализира този бюджет, парите бяха събрани от НАП, сега просто, за да могат да се харчат целево по най-правилния начин, този бюджет трябва да бъде приет", подчерта той.
Дневник
Коментари
Анонимен
Тоя пак се изказа неподготвен.
Анонимен
Гербавия,от вашия Тиквоч по-голям смешник не е имало в българската политика!
Анонимен
ПРОСТ народ слаба държава , за това не трябва да си висшист за да го разбереш , пумияр