Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Българинът спечели с 6:3, 7:5 срещу Александър Бублик от Казахстан.

За пръв път от мастърса в Монте Карло през април той печели два мача поред. Следващият му съперник ще е вторият в света и водач в схемата Данийл Медведев или Макензи Макдоналд.

Димитров, който беше загубил предните си два мача с този съперник, включително и на "Уимбълдън" преди месец, започна с колебание. Бублик се възползва и проби след първата си възможност.

Българинът отговори с добра игра и влезе в ритъм. Той мигновено върна пробива и изравни. В четвъртия гейм Димитров изпусна четири възможности за нов пробив, но все пак го постигна в шестия гейм.

Шампионът от 2017 г. защити преднината си и спечели сета с 6:3.

Втората част започна равностойно и без възможности за пробив, като този път Бублик взимаше уверено сервис-геймовете си.

В 11-ия гейм Димитров направи решителна крачка. Той поведе с 40:0 при сервис на съперника, изпусна две възможности за пробив, но при третата постигна целта си. След това българинът взе подаването си и спечели 13-ата си победа от 25 мача през сезона.