турнира в Сан Диего. Българският тенисист достигна първия си полуфинал през този сезон. За първи път от Australian Open насам Димитров постига и три поредни победи в един турнир.

Мачът започна добре за Димитров. Той стигна до пробив за 3:1, след като Карацев допусна няколко непредизвикани грешки. Българският тенисист взе своето подаване. Димитров проби още веднъж след нови грешки на съперника си, а в крайна сметка спечели сета с 6:1.

Във втория сет обаче ситуацията се промени. При 1:2 Димитров направи двойна и непредизвикана грешка, което донесе пробив на съперника му. Карацев се справяше по-добре на свой сервис и взе подаването си за 4:1. Димитров поведе с 40:0 в следващия гейм, но направи няколко грешки след това и руснакът стигна до нов пробив. Карацев нямаше проблеми на свой сервис и спечели сета с 6:1.

Димитров започна по-добре третия сет. Той взе своето подаване, а след това притисна съперника си и стигна до пробив за 2:0 след двойна грешка на Карацев. Българският тенисист поведе с 3:0, а след това пропусна още един шанс за пробив.

Карацев на свой ред имаше два брейкбола, като реализира втория и намали изоставането си на 2:3. Още в следващия гейм обаче той допусна няколко грешки, а Димитров се възползва и си върна аванса за 4:2. Българинът спечели и следващите два гейма.

"Започнах добре, във втория сет загубих два много важни гейма, след това трябваше да променям стратегията. След първите четири гейма в последния сет започнах да се чувствам по-добре", заяви Димитров.

На полуфинала той ще срещне Каспър Рууд (Норвегия), който победи с 6:1, 6:4 Лоренцо Сонего (Италия). Преди това норвежецът, който е десети в световната ранглиста, отстрани и Анди Мъри след успех със 7:5, 6:4.

"Развълнувам съм, защото мина доста време, откакто играх такъв мач. Каспър е страхотен тенисист, който има великолепна година. Той ще е много тежък съперник, но аз ще се концентрирам върху себе си. Ще направя всичко възможно да го спра", каза още Димитров.