След осем поредни победи ПСЖ записа изненадваща загуба 0:2 при гостуването на "Рен". Фаворитът във френското първенство не направи най-добрия си мач, въпреки че всички големи звезди бяха на терена и не почиваха.

За 90 минути ПСЖ не отправи нито един точен удар, въпреки че 13 пъти стреля към вратата на домакините от "Рен". Най-добрият шанс се откри пред Лионел Меси, който удари греда още през първото полувреме след изстрел от фаул.

В 45-ата минута "Рен" поведе с точен удар на Гаетан Лаборде. Само минута след началото на второто полувреме домакините удвоиха аванса си, а попадението отбеляза Флавиен Тави.

През втората част гол на ПСЖ беше отменен заради засада.

Победата е много важна за "Рен", който се стабилизира след серия от три поредни загуби, а в последните си двубои има два успеха и едно равенство. Тимът се изкачи до седмото място.

За ПСЖ загубата е първа от 3 април, като в общо 15 поредни срещи парижани не бяха губили.