България загуби драматично от Финландия с 2:3 гейма (28:30, 25:18, 23:25, 29:27, 15:17) в среща от Световната лига играна в Двореца на културата и спорта във Варна. Двата отбора изиграха драматичен първи гейм, в който финланците показаха доста качествена игра и успяха да спечелят с 30:28 за 33 минути игра. В българския отбор над всички бяха Тодор Алексиев и Матей Казийски, които играха на върха на възможностите си. В края на гейма двата тима си разменяха водачеството, а резултатът вървеше точка за точка.Водехме почти до края на частта, но в края финландците надделяха трудно. Вторият гейм започна доста добре и нашите поведоха с 8:3. Наложихме волята си и второто техническо прекъсване дойде при 16:10. Със смени наставникът на финландците се опита на наруши ритъма на игра на "трикольорите", но не успя и затворихме гейма при 25:18 за 24 минути игра. Третият гейм беше доста оспорван, но скандинавците показаха завидно самочувствие и спечелиха с 25:23 в рамките на 29 минути игра . В четвъртата част отново двата отбора се догонваха в резултата, а точките се печелеха с доста труд. Стигна се до 22:21 в полза на България, но финландците успяха да стигнат до 23:23, за да се стигне до заключителното 29:27 за България за 34 минути. Така се стигна до изравняване в геймовете и тайбрек. В него пак двата отбора бележеха точка за точка, но се стигна до изравняване - 5:5. В следващите моменти предимството се накланяше ту в едната, ту в другата посока, но в крайна сметка финландците измъкнаха победата в гейма с 15:13, а с това и срещата. На трибуните присъстваше и доста колоритна булка, но и тя не донесе късмет на нашите момчета. Това е четвъртата загуба на българския отбор, което намали шансовете за класиране на финалите. БЪЛГАРИЯ – ФИНЛАНДИЯ 2:3 (28:30, 25:18, 23:25, 29:27, 15:17) БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 4, Андрей Жеков 6, Матей Казийски 26 , Николай Николов 3 , Владимир Николов 10, Тодор Алексиев 16 – Теодор Салпаров – либеро (Данаил Милушев 11 ), Теодор Богданов 9 , Пламен Константинов 7, Костадин Стойков) ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 4 , Анти Силтала 2, Оли Кунари 19 , Мико Ойванен 26 , Константин Шумов 11, Мати Ойванен 9 – Паси Хиваринен – либеро (Оли-Пека Оянсиву 1, Мати Хиетанен 12 , Йони Маркула, Хенри Туоми, Юка Лехтонен 2