"Милан" продължи с впечатляващото си представяне от началото на сезона в Серия А и взе десети успех. "Росонерите" спечелиха с 2:1 като гост на "Рома" в един от най-чаканите двубои от 11-ия кръг на италианския шампионат. Победата е седма поред за отбора, воден от Стефано Пиоли.

Златан Ибрахимович вкара своя гол №400 в шампионатни срещи в кариерата си, като беше точен в 28-ата минута. Шведът се разписа веднъж и през втората част, но попадението му беше отменено заради засада.

В крайна сметка в 57-ата минута Ибрахимович спечели дузпа, която Франк Кесие превърна в гол. "Рома" стигна само до почетно попадение в третата минута на добавеното време, когато се разписа Стефан Ел Шарауи.

"Вълците" играха близо 25 минути с човек повече заради червен картон на Тео Ернандес от "гостите".

По-рано през деня победа постигна и "Наполи", който надви "Салернитана" с гол на Пьотр Желински. "Наполи" и "Милан" водят в Серия А с по 31 точки. "Интер" е трети с 24, а "Рома" остава с 19.

В следващия кръг е дербито на Милано между "Интер" и "Милан".