Българският национален отбор по футбол стигна до 1:1 в приятелската среща с Украйна. В Одеса домакините имаха огромно превъзходство, но не можаха да спечелят.

С единствения си точен удар в мача България поведе чрез Радослав Кирилов. В 79-ата минута Тарас Степаненко вкара красив гол след изстрел от далеч. Голяма заслуга за резултата имаха Николай Михайлов и влезлият след почивката Светослав Вуцов.

Украинците завършиха с впечатляващите 36 удара, 14 от които бяха точни. България отправи три изстрела, но само един беше във вратата и се превърна в гол.

Селекционерът Ясен Петров пусна Михайлов като титуляр, а в състава имаше много промени спрямо предните мачове. Двубоят в Одеса дойде три дни преди гостуването на Швейцария в среща от квалификациите за световното в Катар.

Българският отбор се изправи пред два проблема, свързани с принудителните смени на Едисон Йорданов и Кирил Десподов.

Националите запазваха вратата си без гол въпреки постоянните атаки, а в 35-ата минута поведоха чрез Кирилов. Футболистът на "Славия" се възползва от грешка на съперника и даде преднина.

В началото на второто полувреме Олександър Зинченко стреля силно по диагонала, но топката срещна гредата. Домакините продължиха да атакуват постоянно, но не успяваха да изравнят. Те трябваше да чакат до 79-ата минута, когато Степаненко стреля извън наказателното поле и преодоля Вуцов.

Украинците имаха още положения в оставащото време, но без успех.

Съставът на България: Николай Михайлов (Светослав Вуцов), Едисон Йорданов (Иван Туриов), Андреа Христов, Кристиан Димитров, Димитър Велковски, Радослав Цонев (Ивайло Чочев), Борислав Цонев (Георги Костадинов), Тодор Неделев, Радослав Кирилов, Кирил Десподов (Доминик Янков), Атанас Илиев (Георги Минчев).