Италия и Швейцария не се победиха в предпоследната световна квалификация в група С. Двата тима завършиха 1:1 на "Олимпико" в Рим и по този начин не успяха да решат кой да се класира директно за световното в Катар.

Кръг преди края италианци и швейцарци имат по 15 точки. Скуадрата е водач в групата с повече вкарани попадения - 13 срещу 11.

Спорът между тях ще се реши в последния кръг, в който Италия гостува на Северна Ирландия, а Швейцария приема България.

В 11-ата минута Щефан Видмер откри за Швейцария, но в 36-ата минута защитата на тима се пропука и Джовани Ди Лоренцо изравни.

След паузата Италия имаше повече шансове и пропусна отличен такъв да спечели. В добавеното време на срещата Жоржиньо не уцели вратата от дузпа и по този начин не успя да донесе победата на Италия.

В другата среща в група С Северна Ирландия победи Литва с 1:0 в Белфаст и събра осем точки. Тимът е с равен брой с България, но заема третата позиция заради по-добра голова разлика.