Световният шампион Франция си осигури място на световното първенство в Катар, след като разгроми с 8:0 Казахстан в мач от група D на квалификациите. Килиан Мбапе вкара хеттрик през първото полувреме и добави четвърто попадение в края на мача. Той стана първият футболист на Франция, вкарал 4 гола в един мач, след Жюст Фонтен през 1958 г. След почивката Карим Бензема отбеляза два гола, а Адриен Рабио и Антоан Гризман вкараха по веднъж.

Световните шампиони поведоха с 2:0 още до 12-ата минута. Мбапе се разписа първо след подаване на Тео Ернандес, а след това и след пас на Кингсли Коман. В 32-ата минута нападателят вкара третия си гол, отново след асистенция на Коман.

След почивката дойде време за Карим Бензема. Нападателят вкара след пореден добър пас на Тео Ернандес в 55-ата минута. Само четири минути по-късно Бензема беше точен и след подаване на Мбапе. Бензема вече има общо 35 гола с екипа на националния тим и изпревари Давид Трезеге на петото място във вечната ранглиста. В 84-ата минута Антоан Гризман отбеляза седмия гол от дузпа. Нападателят също ще запомни вечерта, тъй като вече е на трето място във вечната ранглиста на голмайсторите с 42 гола, като изпревари Мишел Платини. Малко по-късно Мбапе оформи крайния резултат.

С успеха Франция вече има 15 точки и води с четири пред втория Финландия кръг преди края.

Белгия също си осигури място на световното първенство след победа с 3:1 срещу Естония в група Е. Кристиан Бентеке, Яник Караско и Торган Азар вкараха головете за успеха, с който тимът събра 19 точки и води с пет пред втория Уелс кръг преди края. Уелс разгроми с 5:1 Беларус.

Нидерландия изпусна победа при гостуването на Черна гора в група G. "Лалетата" водеха с 2:0 след два гола на Мемфис Депай, но домакините изравниха след почивката с попадения на Никола Вуйнович и Илия Вукотич. Нидерландия остава начело в групата с 20 точки, а Турция е на второ място с 18 след победа с 6:0 срещу Гибралтар. Норвегия също има 18 и е на трето място, след като днес завърши 0:0 с Латвия като домакин.