С мач срещу Швейцария националният отбор по футбол слага край на 2021 г. и световните квалификации за първенството в Катар. Срещата е тази вечер от 21.45 часа на стадиона в Люцерн.

В двубоя тимът на Ясен Петров ще търси положителен резултат в опит да завърши на трето място С. Срещу себе си обаче ще има много мотивиран отбор, който пък се бори за първата позиция и директно класиране на световното.

Освен това България ще опита и да вземе реванш за загубата си от Швейцария през март в дебюта на Петров. Тогава тимът загуби с 1:3, като получи три гола още до 12-ата минута.

"Още в първия мач, в който бяхме заедно с футболистите, още до 12-13 минута получихме тежък шамар, това не мога да го забравя и искам реванш", каза Петров преди двубоя и обеща, че България ще играе мотивирано след съмнение от италианска страна за нагласата в отбора.

Под въпрос за двубоя беше единствено Кирил Десподов, но треньорът съобщи, че той ще играе.

"Знаем класата на Швейцария и подхождаме с респект. Отборът ни трябва да играе за България. Ако се раздадем - всико е възможно".