"Ливърпул" продължи да впечатлява във Висшата лига и постигна нова разгромна победа - 4:0 над "Саутхемптън". Тимът на Юрген Клоп не срещна никакви проблеми срещу светците, като реши всичко още до почивката.

Диого Жота откри във втората минута, след което се разписа още веднъж в 32-ата, а в 37-ата точен беше и Тиаго Алкантара. След паузата Върджил ван Дайк добави едно попадение в 52-ата минута.

С успеха си мърсисайдци се изкачиха на второ място с 28 точки преди "Манчестър сити" (26 т.) и "Челси" (29 т.) да изиграят мачовете си от кръга. "Ливърпул" вкара четири или повече гола при последните си четири победи и за 13 кръга вече има отбелязани 39 попадения.

В друг мач, с който започна 13-ия кръг "Арсенал" победи "Нюкасъл" с 2:0. "Артилеристите" продължиха отличната си серия срещу "свраките" и спечелиха с попадения на Букайо Сака в 56-ата минута и Габриел Мартинели в 66-ата.

Тимът на Микел Артета запазва петото място с 23 точки, колкото има и четвъртия "Уест Хем". "Нюкасъл" е последен във Висшата лига със само 6 точки и още няма победа.

"Астън Вила" записа втори пореден успех след назначението на Стивън Джерард за мениджър. Тимът надви "Кристъл Палас" с 2:1 като гост.