Юношеският национален отбор на България снощи загуби безславно с 0:3 от Германия втория си мач на Евро 2008, което се провежда в Чехия. "Трикольорите" демонстрираха игра с отчайващо качество и логично отпадат от понататъшната борба. Немците излязоха напред с гол на Дикмайер в 16-ата минута, а Нсереко удвои в 43-ата. Бундестима беше пълен господар на терена, а най-сериозната опасност за вратаря им Циелер беше след изпълнение на корнер в 22-ата минута. Ларс Бендер в 56-ата минута направи резултата класически, а до края на двубоя младите германци играха без никакво напрежение, още повече че българите така и не успяха да създадат реално голово положение през цялата среща. Последният двубой за нашите в групата е в неделя (20 юли) срещу силния тим на Испания. България е без шансове да продължи напред. Залог обаче все още има. Победителят от мача ще получи правото да играе на Световното първенство за юноши до 19 г. Нетинфо