Черно море спечели с 4:0 срещу андорския Сант Хулия в мач от първи квалификационен кръг за купата на УЕФА, след като до 84-ата минута резултатът на Националния стадион "Васил Левски" беше равен - 0:0. Двата отбора изиграха незадоволително първо полувреме, в което и двата отбора можеха да се поздравят с успех. Още в началните минути стражът на Черно море Карамфил Илчев извади своите, спасявайки удар на останал сам срещу него играч на противника, В 12-ата минута Милен Петков стреля от движение, но вратарят на гостите изби акробатично. От този момент до края на полувремето малцината зрители не можаха да се насладят на добър футбол. Българите действаха припряно и нервно, а играчите на Сант Хулия се стремяха да запазят нулевото равенство колкото се може по-дълго време. В 42-ата минута гостите от Андора останаха с човек по-малко, след като на Фонтан бе показан директен червен картон. Варненци увеличиха рязко оборотите през вторите 45 минути, но до така желания пъряи гол така и не се стигаше. Силни изяви на вратата на Сант Хулия имаше аржентинският им вратар Тремонти. В 51-ата минута Кривия стреля от воле в ръцете на Тремонти. В 63-та минута Йордан Юруков шутира от изгодна позиция в аут. В 64-ата минута пък влезлият като резерва Георги Андонов също пропусна, както и две минути след това с удар с глава от няколко метра. Вместо да подкрепя своите в техния първи мач в европейските клубни турнири, публиката на Черно море започна да освирква отбора и да скандира призиви за оставка на наставника Спасов. Край на мъките сложи капитанът на отбора Александър Александров - Кривия, който се измъкна от защитата в 84-ата минута и с премерен удар направи 1:0. Три минути по-късно Мирослав Манолов окончателно успокои възпитаниците на Никола Спасов с второ попадение. "Моряците" не смятаха да спират дотук и в рамките на още две минути окончателно довършиха грохналите си съперници с нови два гола - на Кривия в 90-ата и на Бачев в четвъртата минута на даденото от рефера продължение. Реваншът е в Андора след седмица (31 юли). Нетинфо