"Барселона" завърши 1:1 в гостуването си на "Гранада" в мач от 20-ия кръг на испанското първенство. Тимът на Шави Ернандес беше много близо до това да вземе втори пореден успех през 2022 г., но допусна гол в края, който го лиши от трите точки.

Люк Де Йонг вкара за каталунците в 57-ата минута, но в 89-ата "Гранада" стигна до точката с попадение на Антонио Пуертас.

Равенството е трето за "Барселона" в последните пет мача, с което тимът остава на шесто място в Ла Лига с 32 точки, на 14 зад лидера "Реал" (Мадрид).

Още през първата част Де Йонг се разписа, но голът му беше отменен заради засада по-рано в развитието на атаката. Проблемите за "Барселона" в създаването на положения бяха големи, но все пак в 57-ата минута централният нападател вкара. Той засече с глава центриране на Дани Алвеш.

В 80-ата минута "Барселона" остана и с човек по-малко заради втори жълт картон на Гави.

Това позволи на домакините да осъществят натиск. В 89-ата минута Пуертас наказа грешка на защитата на каталунците, за да изравни.