Реал" (Мадрид) се върна на победния път в Ла Лига след успех с 4:1 над "Валенсия". Тимът на Карло Анчелоти продължава да води в шампионата с осем точки пред "Севиля", който обаче има и два мача по-малко.

Победата над "Валенсия" беше белязана от паметно събитие за Карим Бензема, който премина границата от 300 гола за клуба. Френският нападател се разписа в 43-ата минута от дузпа, а след това и в 88-ата, като по този начин вече има 301 попадения за белите във всички турнири.

Бензема постига това в 584 мача за "Реал". В историята на клуба с повече голове са само трима: Кристиано Роналдо (450), Раул (323) и Алфредо ди Стефано (308).

Формата на Бензема е отлична като той вече има 22 гола в 25 срещи през сезона.

Другите попадения срещу "Валенсия" отбеляза Винисиус Жуниор в 52-ата и 61-ата минута. За "прилепите" се разписа Гонсало Гедеш четвърт час преди края.