Аванс от два гола се оказа недостатъчен за "Манчестър юнайтед" при гостуването на "Астън Вила" в мача от 22-ия кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха 2:2 на "Вила Парк", като предложиха зрелище на зрителите.

"Червените дяволи" бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е контузен. В негово отсъствието обаче два гола вкара Бруно Фернандеш. Още в шестата минута халфът откри след далечен удар и грешка на вратаря на "Вила" Мартинес. В 67-ата минута Фернандеш се разписа за втори път след пас на Фред.

В края на мача резервата Филипе Коутиньо вдъхнови "Вила" в своя дебют. Бразилецът влезе в 68-ата минута и само девет по-късно имаше участие при гола на Джейкъб Рамзи.

В 82-ата минута Коутиньо се разписа след подаване именно на Рамзи и изравни резултата. Домакините можеха и да спечелят мача, но Давид де Хеа се отчете с важни намеси за "Юнайтед".

След 22 кръга "червените дяволи" са седми в таблицата с 32 точки, като са без успех в два поредни мача.