Българският национален отбор по волейбол победи с 3:2 гейма САЩ в първа среща от шестия кръг на Световната волейболна лига, която се игра днес пред около 5000 зрители в пълната зала „Конгресна” на Двореца на Културата и Спорта във Варна. Играчите на Мартин Стоев не започнаха концентрирано мача и американците поведоха с 9:6, но българите намалиха разликата само на една точка на второто техническо прекъсване – 15:16. Резултатът бе изравнен на 19:19, но след отлична игра на блокадата и няколко добри прояви на Тодор Алексиев, „лъвовете” затвориха първия гейм с 25:22. Казийски и компания поведоха с 4:0 в началото на втория гейм и водеха на първото техническо с 8:7. Американците обаче заиграха по-добре, а резултатът бе изравнен в края на гейма на 23:23, като гостите използваха своите шансове и изравниха на 1-1 гейма след успех във втората част с 26:24. В третата част, България водеше на първото техническо прекъсване с 8:7, а на второто преднината бе цели шест точки – 16:10. Момчетата на Мартин Стоев спечелиха безпроблемно частта с 25:16 и поведоха с 2-1 гейма. Четвъртата част започна кошмарно за „трикольорите” и разликата набъбна до цели шест точки в полза на „янките” на второто техническо прекъсване – 16:10. Българите имаха шанса да спечелят гейма и мача, но все пак американците успяха да се измъкнат не без помощта и на съдиите, като затвориха четвъртата част с 25:23, с което доведоха нещата до тайбрек. Той започна зле за националите ни, като САЩ поведоха с 2:0, а след това и с 4:1. "Лъвовете" намалиха на 3:4, а след това изравниха на 4:4 и поведоха с 6:4. На прекъсването, българите водеха с 8:5. Резултатът стана 10:6 за България, като "трикольорите" спечелиха тайбрека с 15:10 и така завоюваха крайната победа с 3:2 гейма за около два часа и 25 минути. /БГНЕС