"Ливърпул" се доближи на девет точки от лидера във Висшата лига "Манчестър сити" след важна победа над "Кристъл Палас" с 3:1 като гост. Мърсисайдци срещнаха сериозни проблеми при визитата си на "Селхърст парк" в Лондон, въпреки че водеха с 2:0 до почивката.

Върджил Ван Дайк откри в осмата минута, а в 32-ата Алекс Окслейд-Чембърлейн удвои. След паузата "Палас" игра по-добре, създаде много положения и вкара чрез Одсон Едуар в 55-ата минута.

В края на двубоя реферът Кевин Френд отсъди спорна дузпа за "Ливърпул" след преглед на ситуация със системата VAR. От бялата точка Фабиньо беше точен и донесе успеха на своя тим.

По същото време "Арсенал" стъпи накриво и завърши 0:0 с последния "Бърнли" у дома. "Артилеристите" остават шести в таблицата на две точки зад четвъртия "Манчестър юнайтед", но са и с мач по-малко.