Лидерът в Ла Лига "Реал" (Мадрид) допусна неочаквана грешка и завърши 2:2 в домакинството си на "Елче" в мач от 22-ия кръг. Белите бяха напът дори да загубят след като до 76-ата минута изоставаха с две попадения.

"Елче" действаше много организирано в големи периоди от мача, а имаше и късмет, когато Карим Бензема пропусна дузпа в 33-ата минута. Само три минути преди края на първата част защитата на домакините сгреши и Лукас Бойе се разписа.

След паузата Пере Мия вкара второ попадение в 76-ата минута. Тогава започна и натискът на "Реал". Лука Модрич намали от дузпа в 82-ата минута, а в добавеното време се разписа и централният бранител Едер Милитао.

"Реал" води с четири точки пред преследвача си "Севиля", който ден по-рано завърши наравно.