Испания надигра без проблем юношеските ни национали до 19 години с 4:0 в последна среща от Европейското първенство, което се провежда в Чехия. По този начин младите испанци се класираха за Световното първенство следващата година, което ще се проведе в Египет, а нашите национали записаха три поражения в група А и голова разлика 0:8. Наставникът на юношеския ни национален отбор Михаил Мадански заяви след отпадането на отбора ни, че е допуснал грешки, но ще се поучи от тях. "Критиките ги приемам абсолютно всички, но когато примерно юношеският ти футбол се намира на 50-о място в Европа, а отборът стига до осмото място, не е чак толкова за критика. Колкото до моите грешки. Да, допуснах такива. Допуснах футболисти на ЦСКА и Левски да играят на финали на Републиканско първенство, защото първо, дойдоха контузени и второ, не успяха да вземат участие в подготовката”, каза Мадански. Това беше първо участие на български юношески национален отбор на Европейско първенство от 1990 година насам и първо в тази възраст от 1988 година. Срещата вчера започна равностойно и дори в петата минута на срещата Момчил Цветанов шутира по великолепен начин, но Де Геа спаси. В следващата минута Василев стреля с глава, но не застраши испанския вратар. В 13-ата минута Аарон Нигес вкара уникален гол от 45 метра, след като прехвърли излезлия напред вратар Караджов. Обезверени от получения гол "трикольорите" допуснаха втори само след три минути. Емилио Нсуе сам срещу Караджов не пропусна да вкара втори гол с удар в долния десен ъгъл. В 21-ата минута със странична ножица Момчил Цветанов се опита да тормози вратаря на Испания, но не успя. До края на полувремето Зехиров пропусна да вкара за нашите, а Караджов спаси опасен удар на Мерида в 43-ата минута. През втората част на срещата започна да вали над стадиона в Прага, което затрудни действията на футболистите на двата отбора. В 48-ата минута Цветанов от пряк свободен удар стреля право в стената. В 52-ата минута Испания направи резултата класически с втория гол на Нсуе. Нападателят направи безпомощен Караджов с удар с глава след центриране на Акино. В 61-ата минута футболистът на Хартс Бранимир Костадинов стреля, но пропусна целта. Само две минути след това Мерида записа името си сред голмайсторите и направи резултата 4:0 за испанците. В 74-ата минута на срещата за втори жълт картон от игра беше изгонен Домингес Сото, но това не стресна испанския отбор. След три минути Нсуе стреля към вратата на Караджов, но за щастие кълбото излезе в аут. В 87-ата минута Бранимир Костадинов стреля от далечно разстояние, но кълбото излезе на сантиметри от вратата в аут. При резултат 4:0 в полза на Испания дойде и крайния съдийски сигнал. Така България регистира три поражения на Европейското първенство и фиксира голова разлика 0:8. Нетинфо