Решението за преминаване на обучение от разстояние в електронна среда за учениците от 5-ти до 12-ти клас се отлага с един ден. За това са се разбрали на заседание днес ръководителите на Регионалната здравна инспекция д-р Пепа Калоянова, на Регионалното управление на образованието Светлана Милева и областния управител Владимир Йолов.
Извънредната среща в сградата на Областна администрация се състоя заради преминаването на Регион 3, който е Шуменска област, в Етап 3 на Националния оперативен план за справяне с пандемията от Covid-19. Същият предвижда преминаване в дистанционно обучение на големите ученици на 50% ротация, както и други мерки, касаещи обектите за обществено ползване.
Пред ШУМ.БГ директорът на РЗИ Пепа Калоянова не можа да обясни причината да не се съобразят с разпоредбите на гласувания от Министерски съвет Национален план.
“Ще се видят днес какви са резултатите и утре допълнително ще се вземе решение, само това мога да кажа”, заяви д-р Калоянова. Тя не обясни също така какви резултати ще очаква утре.
Към днешна дата заболеваемостта от Covid-19 в Шуменска област е 1013 на 100 000, а областта е в тъмночервената зона на заразата.
ШУМ.БГ
Коментари
учителка
Не знам, каква е тази статистика, но кой знае колко болни ученици няма-не по-различно от всяка зима. А на всички ви е ясно, че при дистанционно нито учениците си стоят вкъщи, нито обучението е нормално. Мене лично ми омръзна да "завръщам " отуснали се ученици и да се чудя, как да наваксвам неусвоен материал и образователни дефицити.
Анонимен
Какво чакате, знаеше се че броят на болните расте. Защо не смятате болните без тезтове. Обсъждате, мислите ама не разбрахте ли че мисленето не Ви се отдава. Пуснете децата онлайн, здравето е най важно.
Анонимен
Тази кикимора ли разреши у наше село да се гледат в центъра стадо крави?
гражданин
В болницата има свободни места, затова и ние нямаме проблем с заразата. Който се разболее има къде да го пратим да се лекува. Да постигнем стаден имунитет и така да решим проблема.
Гражданин
учителко, това че няма много болни ученици, не значи че не са носители на вируса, и стига сте си втълпявали, че от вас зависи дали на един ученик от горните класове ще му се учи , гена си е ген, и както е писано ненаучено се наваксва,. но здравето- трудно, " даскал- кон" ( с капаци сте)
икономия
Вярно ли, че училища които са под 500 ученици щели да ги обединяват, за да няма излишни разходи за ток и подобни , а зам.директор - само един, зради бюджета, "свиване" на администрация. А, пенсионери щели да остават само, ако няма по-млади учители.
Бай Тошо
"бачкатор 07.02.2022 16:05
Не ни трябват карантини и мерки, за да можем да си бачкаме. Къде да пратим лапетата докато сме на бачкаме? "
Къде да ги пратиш ли? Те такива като теб, само гледа да пращат някъде и въобще не им пука за децата. Ами, да ти кажа аз, прати ги да строят подземния път под Шипка.
учителка
Гражданино, да не би само учениците да са носители на вируси и заразяващи? В предприятията, учрежденията,общ.транспорт,банките, магазините, аптеките и т.н. стерилни извънземни ли щъкат? Да не би учениците, когато са дистанционно-особено големите-си стоят само вкъщи? За гена и желанието да учиш, образоваш и развиваш съм съгласна с Вас. Но училището има и социална, възпитателна и дисциплинираща
учителка
функция. За учениците ходенето на училище е задължение, което те трябва да разберат, както родителите им ходят на работа, дори да им е трудно или неприятно. Всеки си обича детето, аз също си обичам учениците, но това не означава, че типично по български трябва да им спестяваме задължения и трудности. Повярвайте, нагледали сме на разглезени умни деца и безпомощни родители.