Колебливото представяне на "Манчестър юнайтед" продължи и в 25-ия кръг на Висшата лига, след като отборът направи 1:1 със "Саутхемптън" на "Олд трафорд". "Червените дяволи" не успяха да спечелят трети пореден мач (два за първенство и един за купата) и са извън Топ 4.

Джейдън Санчо откри в 21-ата минута след скоростна атака на домакините. До 30-ата минута "Юнайтед" доминираше и създаде няколко чисти положения. Последва силен период за "светците", които изравниха само три минути след паузата. В 48-ата минута се разписа Че Адамс с хубав диагонален удар.

Отлични прояви имаха двамата вратари Давид Де Хеа и Фрейзър Форстър, които направиха важни спасявания.

В края на мача останаха съмнения за дузпа за гостите и груба проява на Хари Магуайър, който настъпа съперник по крака. В продължението именно капитанът на "Юнайтед" можеше да вкара, но Форстър спаси.

Няколко пропуска направи и Кристиано Роналдо. Той вече няма гол в шест поредни мача, което е най-голямата суша за португалеца от 2009 г.

След 25 кръга "Юнайтед" е пети с 40 точки, а "светците" са на десетата позиция с 29 точки.