Барселона" и "Наполи" не се победиха в първия мач от 1/16-финалите в Лига Европа, завършвайки 1:1. Двубоят на "Камп ноу" предложи много интригуващи моменти, като двата отбора можеха да вкарат и повече голове.

Преди почивката гостите от Италия действаха по-ефективно и стигнаха до гол в 29-ата минута чрез Пьотр Желински.

През втората част "Барселона" тотално надигра съперника си, но вкара само веднъж. Разписа се Феран Торес в 59-ата минута от дузпа. След това испанският национал направи два пропуска от чисти позиции.

За целия мач "Барселона" отправи повече от 20 шута, но от тях само четири бяха точни. За сметка на това "Наполи" действаше много предпазливо след почивката и почти нямаше атака.

В друг мач от плейофите на Лига Европа "Рейнджърс" надигра "Борусия" (Дортмунд) като гост с 4:2. Шотландците поведоха с 3:0 още до 49-ата минута, с което до голяма степен решиха развоя на срещата.