Григор Димитров отпадна от турнира от сериите АТП 250 в Делрей бийч след загуба на четвъртфинал от австралиеца Джон Милман - 4:6, 4:6. Двубоят продължи час и 35 минути, като българинът не успя да задържи постоянно ниво в хода на срещата.

Милман, който е 91-ви в световната ранглиста, действаше по-добре и не позволи сривове в играта си.

Димитров реализира четири аса, допусна една двойна грешка, но и не беше стабилен на сервис. Българският тенисист вкара само 54 процента от първото си подаване, а на втори сервис взе едва 50% от точките.

В първата част решаващият пробив дойде в самия край, когато Милман поведе с 5:4, а после затвърди пробива, за да вземе и сета. Димитров успя да се съвземе, повеждайки с 3:0 и пробив във втория сет, но бързо позволи на Милман да изравни, а в деветия гейм отново беше пробит, което се оказа ключово.

В полуфиналите Милман ще срещне вторият поставен в схемата Райли Опелка от САЩ.