"Ливърпул" завърза интригата за титлата във Висшата лига, след като спечели отложения си мач от 19-тия кръг. Червените разгромиха "Лийдс" с 6:0 на "Анфийлд" и 12 кръга преди края на сезона вече са само на три точки зад лидера "Манчестър сити".

Мохамед Салах продължи отличната си серия през сезона, вкарвайки два гола от дузпи. Египтянинът се разписа в 15-ат аи 35-ата минута и вече има 19 гола в 24 мача във Висшата лига. Два гола отбеляза и другата звезда в атака Садио Мане, който беше точен в 80-ата минута и първата на добавеното време.

По веднъж се разписаха централните бранители Жоел Матип и Върджил ван Дайк. Матип го стори при контраатака и груба грешка на гостите, докато нидерландецът беше точен след центриране от корнер.