Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович ще слезе от върха след изненадваща загуба от Иржи Весели в Дубай. От понеделник начело в мъжкия тенис ще се изкачи Даниил Медведев.

Джокович беше неизменно на върха от януари 2020 г.

Сърбинът отстъпи след 4:6, 6:7 (4) срещу Весели в четвъртфиналите в Дубай. Това беше първият турнир за петкратния шампион в надпреварата от декември насам и първи след сагата с недопускането му до Australian Open.

Весели започна мача с пробив, но в четвъртия гейм Джокович изравни. Чехът направи още един пробив и спечели първия сет.

Във втория Весели сервираше за спечелването на двубоя, след като беше пробил в седмия гейм. Сърбинът обаче се спаси и изравни. Последва тайбрек, в който чешкият тенисист успя да вземе предимство и спечели втората си победа от два мача с Джокович (предишната беше в Монте Карло през 2016 г.).