Българският нападател на Херта Берлин Валери Домовчийски игра 24 минути за своя отбор при равенството 0:0 срещу английския гранд Ливърпул в контролна среща, която се игра пред препълнените трибуни на „Олимпиащадион” в германската столица. Срещата бе част от подготовката и на двата отбора за предстоящите нови сезони в Премиър Лийг и Бундеслигата. „Старата Дама” от Берлин не се бе изправяла срещу Ливърпул от 1994 година насам, когато „мърсисайдци” спечелиха с класическото 3:0 след хеттрик Роби Фаулър. Валери Домовчийски влезе в игра за Херта в 66-ата минута, но така и не успя да отбележи гол до края на мача. Най-сериозното положение в мача бе пропуснатата дузпа от страна на украинския нападател на Ливърпул Андрей Воронин, който не можа да порази вратата на домакините в началото на второто полувреме. В самия край на срещата Херта увеличи оборотите и натисна противника в собствената му половина, но добрата игра на Хюпия и Деген в защитата на Ливърпул не позволи на домакините да стигнат до победно попадение. В неделя е следващата контрола на Херта срещу нискоразрядния германски тим на Магдебург. /БГНЕС