Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, чието бъдеще за следващия сезон все още не е ясно, игра цял мач в контролата на Тотнъм срещу тима от испанската Сегиунда дивисион Еркулес, но се разписа във вратата на противника. Срещата, която се игра в Испания, където „шпорите” провеждат предсезонната си подготовка, завърши при резултат 1:1. В атаката на Тотнъм на Бербатов му партнираха Дарън Бент и новото мексиканско попълнение Джовани Дос Сантос, който дойде на „Уайт Харт Лейн” от Барселона. Още в 5-ата минута на мача Еркулес успя да поведе в резултата, след като Хави Гонсалес проби по фланга и центрира към Адисън, който от около 10 метра с рамо успя да прати коженото кълбо в далечния ъгъл на бразилския вратар Аурелио Гомес, който дебютира в този мач за „шпорите”. Гомес бе привлечен това лято от холандския шампион ПСВ Айндховен. В 29-ата минута Хъдълстоун стреля опасно и бе близо до изравняването, но не успя, тъй като вратарят на Еркулес Унаи Алба успя да спаси. В 35-ата минута обаче резултатът бе изравнен за 1:1, след като, Аарън Ленън центрира от корнер, Джонатан Уудгейт и Дарън Бент скочиха да играят с топката която в крайна сметка се оплете в мрежата. За голмайстор обаче бе записан Дарън Бент. В 86-ата минута Бербатов бе много близо до гола и можеше да донесе успеха за Тотнъм в този мач, но след като бе изведен чудесно от Дос Сантос пропусна от непосредствена близост да разстреля вратаря Алба, пращайки топката в аут. Така в крайна сметка срещата завърши при резултат 1:1. /БГНЕС