Испанецът Рафаел Надал обърна Ришар Гаске от Франция в мач, продължил повече от два часа, за да достигне полуфинал срещу британеца Анди Мъри на турнира в Торонто. Шампионът от Уимбълдън и Ролан Гарос загуби първия сет с тай-брек 12:14 срещу поставения под номер 10 в основната схема Гаске, но спечели леко следващите две части с 6:2, 6:1. Това бе 59-та победа за Надал през сезона. В първия сет Гаске реализира едва шестатаси възможност за спечелването му, след като бе отразил два сетпойнта на Надал. "Беше много труден първи сет. Имах шансове, водех в резултата и направих два пробива. Но Ришар играеше добре и ми взе сета. Във втория си наложих да гледам положително на нещата и да се концентрирам", заяви испанецът. Съперникът му на полуфинала Анди Мъри от Великобритания отстрани миналогодишния шампион Новак Джокович с 6:3, 7:6. В другия полужинал се срещат Жил Симон от Франция и германецът Николас Кифер. /БГНЕС